Trakų pedagoginėje psichologinėje tarnyboje rugsėjo 24 d. vykusiame tėvelių ir Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos pirmininkės Kristinos Košel-Patil susitikime lektorė Kristina pristatė ir apžvelgė neįgalumo ir specialiųjų poreikių nustatymo tvarką bei teisinį reglamentavimą mūsų šalyje. Po to vykusioje gyvoje diskusijoje buvo aptariamos aktualios problemos, su kuriomis susiduriama nustatant vaikui neįgalumą, bendraujant su gydytojais, o taip pat švietimo bei ugdymo įstaigose. Tėvai dalijosi ne tik savo išgyvenimais, asmeninėmis patirtimis, bet ir išsakė savo lūkesčius ir nuomonę, kokios pagalbos vaikams su negalia (o ir šeimoms) trūksta Trakų rajone. Daug konkrečių patarimų buvo sulaukta iš lektorės. Diskusijos metu stengėmės atsakyti į tėvams kylančius klausimus dėl specialiųjų ugdymosi poreikių nustatymo pedagoginėje psichologinėje tarnyboje ir tolesnio vaikų ugdymosi bendrojo ugdymo mokyklose ir darželiuose.

Džiaugiamės ne tik Kristinos vizitu, bet ir aktyviais rajono tėveliais, kurie šį bendrai praleistą vakarą buvo ne tik aktyvūs klausytojai, bet ir dalyviai. Tikimės ir toliau organizuoti susitikimus tėvams aktualiais klausimais.

Mano meniu

Kontaktinė informacija

Trakų rajono savivaldybės
biudžetinė įstaiga
Trakų rajono savivaldybės
pedagoginė psichologinė tarnyba

Birutės g. 42, LT-21114 Trakai
Tel. (8 528) 41 001
 

„Ar žinai, kad...“

Garsų tarimo sutrikimai (ar besitęsiantis šveplavimas vaikui sukakus 5–5,5 metų) rodo, kad vaikui reikalinga logopedinė pagalba.
Kiekvieni santykiai vaikui yra savitai reikšmingi ir iškelia emocinio gyvenimo užduočių – jos gali būti nelengvos, bet galiausiai išmoko įveikti sunkumus ir sėkmingai prisitaikyti socialiniame pasaulyje
Emocijos – neatskiriama mūsų vidinio pasaulio dalis, svarbus socialinio gyvenimo reguliatorius.
Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose mokosi apie 10 procentų vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių.