Trakų pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojos su nauju polėkiu ir įkvėpimu po tarptautinių mokymų sugrįžta į ugdymo procesą

„Mums, kaip specialistams, norintiems augti ir taikyti atnaujintus darbo metodus, tikrai svarbu sužinoti kas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, tokiuose mokymuose galime pasitikrinti taikomus mokymo metodus, padiskutuoti su kolegomis iš kitų institucijų, sužinoti naujoves, gerąją patirtį. Šių mokymų metu apie vaikų ugdymą, apie tai, kaip konsultuoti pedagogus, tėvus, bendravome su Graikijos ir Lenkijos specialistais bei pedagogais, dirbančiais su vaikais, turinčiais specialiuosius ugdymosi poreikius,“ – įžvalgomis dalinosi psichologė Asta Jakonienė.

„Mokymuose dalyviai buvo iš Lietuvos, Lenkijos ir Graikijos. Mokymų metu atnaujinome teorines žinias, o taip pat buvo organizuojami praktiniai vizitai, kurių metu aplankėme pradinę specialiąją mokyklą Kilkis mieste, taip pat vaikų, turinčių psichikos ir intelekto sutrikimus, dienos užimtumo centrą. Turėjome galimybę pabendrauti su ten dirbančiais specialistais. Buvome supažindinti su aplinkos pritaikymu, specialistų darbu, užimtumu bei ugdymo procesu. Taip pat aplankėme ir savarankiško gyvenimo namus, skirtus suaugusiems asmenims su įvairiomis negaliomis. Aptarėme darbuotojams kylančius sunkumus bei iššūkius integruojant asmenis į visuomenę. Turėjome galimybę nuvykti ir į Autizmo sutrikimą turinčių asmenų asociaciją „Viltis“. Šioje įstaigoje yra ugdomi asmenys nuo penkerių metų amžiaus, turintys autizmo spektro sutrikimą ir žymų intelekto sutrikimą. Vaikai ir suaugusieji šioje įstaigoje yra mokomi socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių. Esame dėkingos organizatoriams už šaunius mokymus ir akiračio praplėtimą, naują įkvėpimą ir motyvaciją tęsti darbus,“ – apie mokymų organizavimą dalinasi administratorė, kuriai taip pat tenka bendradarbiauti su tėvais, kurių vaikai turi ASHD, Audronė Briedienė.

Žinių atnaujinimas, patirties įgijimas ir galimybė asmenims, o tuo pačiu ir institucijoms, nuolat augti, mokytis ir tobulintis yra svarbiausia vertybė ateičiai. Poreikis mokytis visą gyvenimą dabar yra aktualesnis nei bet kada, todėl svarbu to siekti kiekvienam.

Trakų PPT specialistė projektams Vida Drąsutė

Mano meniu


                                                                                                                                               

 

Kontaktinė informacija

Trakų rajono savivaldybės
biudžetinė įstaiga
Trakų rajono savivaldybės
pedagoginė psichologinė tarnyba

Birutės g. 42, LT-21114 Trakai
Tel. (8 528) 41 001
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

„Ar žinai, kad...“

Garsų tarimo sutrikimai (ar besitęsiantis šveplavimas vaikui sukakus 5–5,5 metų) rodo, kad vaikui reikalinga logopedinė pagalba.
Kiekvieni santykiai vaikui yra savitai reikšmingi ir iškelia emocinio gyvenimo užduočių – jos gali būti nelengvos, bet galiausiai išmoko įveikti sunkumus ir sėkmingai prisitaikyti socialiniame pasaulyje
Emocijos – neatskiriama mūsų vidinio pasaulio dalis, svarbus socialinio gyvenimo reguliatorius.
Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose mokosi apie 10 procentų vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių.